Starožitnosti

Nákup starožitností

Nákup starožitností se řídí hlavním mottem: Co je staré, je nejen dobré, ale často i lepší! Ve společnosti Vykup-Antik můžete se svými starožitnostmi dosáhnout cen, o kterých se vám s opotřebovanými díly může jen zdát. Jak to? Při prodeji starožitností se obvykle jedná o krásné věci, malá či velká umělecká díla, cennosti, obrazy, nábytek nebo militárie. V našem výkupu starožitností můžete takové „poklady“ proměnit v hotovost – pokud jsou splněny určité podmínky.

Co jsou starožitnosti?

Pokud vás zajímá, zda se ve vaší domácnosti nějaké takové poklady nacházejí, můžeme vám poskytnout přehled toho, co můžete nabídnout k prodeji našemu oddělení starožitností:
– Umělecká díla staletí
– olejomalby
– porcelán
– porcelánové figurky
– panenky
– Sochy
– Staré koberce
– Stříbro a stříbrné nádobí
– Starožitný nábytek
– Designové předměty ve stylu art deco z 20./30. let 20. století
– Klasika od 50. do 70. let 20. století

 

Kdy se jedná o starožitnost?

Nyní chcete doslova prodat kvalitní stříbrné příbory nebo nevíte, zda je váš nábytek nebo porcelánové panenky skutečně dost staré na to, abyste je mohli koupit jako starožitnost. Proto pro vás zhruba definujeme, kdy může být daný kus starožitností. Termín antika pochází z latinského výrazu antiquitas, což znamená starověk. Nemusíte však jít tak daleko do minulosti: Starožitnost musí být „pouze“ nejméně 100 let stará, aby byla považována za starožitnost. Nejedná se o zákonný požadavek, ale lze jej považovat za vodítko.

Jakou hodnotu mají starožitnosti?

Kolik ale dostanete za starožitnosti? V případě pochybností si můžete nechat starožitnost ocenit přímo u nás na místě při výkupu starožitností, a to nejen z hlediska stáří, ale i ceny. Něco jste zdědili, vyklízíte domácnost nebo jste při vyklízení sklepa objevili malý poklad? Můžete je proměnit v hotovost při prodeji starožitností!

Jak funguje nákup starožitností?

Obraťte se přímo na nás a my vám na základě našich dlouholetých zkušeností a samozřejmě i sentimentální hodnoty starožitností učiníme férovou nabídku. Odhad lze samozřejmě provést i na základě fotografií.

Vysoké ceny jsou možné při nákupu starožitností
Stářím se zlepšuje mnoho věcí, nejen víno. Proto je nejlepší, když si můžeme váš starožitný poklad prohlédnout v celé jeho kráse, abychom mohli stanovit adekvátní cenu za výkup starožitností. Rádi se na ně podíváme zblízka, protože skutečně zachovalá starožitnost může mít rychle cenu celého jmění.

Nákup starožitností – váš první krok

– Fotografie své starožitnosti nám můžete zaslat přímo e-mailem,
– Můžete nás kontaktovat na telefonním čísle +420 775 656 166

 

Kontaktní formulář

  Vaše jméno *
  Váš email *
  Váš telefon
  Vaše zpráva
  Foto přes Whatsapp
  Informace o ochraně osobních údajů